Leírás
Az ír nemes, Richard Hennessy, zsoldoskatonaként szolgált XV. Lajos francia király haditengerészetében (1715-1774). Szolgálatai elismeréseként kis birtokot kapott Cognac városában. Rendszeresen küldött konyakot haza Írországba családtagjainak és barátainak kérésére. 1765-ben megalapította a Hennessy konyakházat, üzletszerűen kezdett el foglalkozni a konyakkereskedelemmel. Halála után fia, James, vette át a vállalkozást és sikeres konyakházat épített fel.
James Hennessy hozta létre a Hennessy brandet és nevezte el a céget Jas (James) Hennessy & Co-nek, amely a mai napig használt név. Vezetése alatt a cég gyorsan terjeszkedett, és ez a növekedés folytatódott a következő generációk alatt is. 1971-ben Kilian Hennessy összeolvasta a céget a pezsgőgyártó Moët et Chandon céggel, létrehozva a Moët Hennessy csoportot. 1987-ben ez a csoport egyesült a Louis Vuitton ruházati céggel, létrehozva a világ legnagyobb luxustermékeket gyártó vállalatát, a Louis Vuitton Moët Hennessy-t (LVMH).
A Hennessy történetében másik fontos hagyomány a Fillioux-családé: a konyakház pincemestere már a hetedik generáció óta a családból kerül ki. Ez a hagyomány hozzájárult a Hennessy kiváló minőségéhez és a szaktudás átadásához generációról generációra. Ma Yann Fillioux a Jas Hennessy & Co vezető pincemestere és ügyvezető igazgatója.
A Hennessy VS a világ legnagyobb mennyiségben eladott konyaka. Több mint negyvenféle borpárlat keveréke, mely négy elsőrendű termőterületről származik. Ez az élénk ízű, testes ital hangsúlyos tölgy- és mogyoróaromával, virágokkal, árnyalatnyi erdei gyümölccsel és vaníliával készül. A Hennessy cég innovációját jelzi, hogy 1865-ben Maurice Hennessy, az alapító Richard Hennessy dédunokája volt az első, aki speciális osztályozást vezetett be a konyakoknál. A cég könnyen felismerhető "Háromcsillagos" (VS) konyakjának eredete a cégalapító emlékére történő díszítésből származik, ahol az irodaablak kilincsét csillag díszítette.
Paraméterek
Származási hely | Franciaország |